Sdílet

Tweet

Instalace programu Deamon tools


Jednoduché odklikání instalace jakéhokoliv programu může být občas spíše na škodu a rozhodně se vyplatí věnovat trochu času nastavení, jakéže to komponenty společně se samotným programem instalujeme.

Volba instalovaného jazyka

Jako první vás přivítá okno s výběrem jazyka, automaticky se jeho volba řídí navoleným jazykem operačního systému, takže pokud nepoužíváte cizojazyčnou verzi Windows, měla by se sama nastavit čeština. Pokud se tak z nějakého důvodu nestalo, nadešla chvíle to napravit.

Odsouhlasení licenčních podmínek

Stisk klávesy OK vás přenese k odsouhlasení licenčních podmínek, což učiníme stiskem tlačítka Souhlasím.

Volba typu licence

Jak již bylo konstatováno pro domácí využití je Deamon tools šířen zcela zdarma, avšak za předpokladu, že od výrobce vyžadujete technickou podporu, budete si za ní muset připlatit. A vzhledem k tomu, že jediným rozdílem je opravdu ona možnost komunikovat s podporou za nějakých 15 euro, přichází na snadu spíše volba licence zdarma.

Výběr instalovaných součástí

V dalším kroku se dostáváme k volbě jednotlivých komponent, které budou instalovány s jádrem programu. Integrace do průzkumníka je velice užitečná věc a rozhodně by měla zůstat zanechána. S jejím využitím se stane přiřazení disku naprosto snadnou a rychlou záležitostí. Windows Gadget mi osobně nenabídl žádnou dostatečnou využitelnost a jeho funkčnost rozhodně nemůže vyvážit zabrané místo na ploše. Vložení ikon zástupců je čistě osobní záležitostí každého uživatele závislé na zvyklostech a užívání programu.

Vlastní instalace

V tento okamžik se dostáváme k důležitému místu, jemuž je zapotřebí věnovat pozornost. Spousta lidí je zvyklá nechávat zaškrtnutou plnou instalaci, avšak u nejednoho programu je výhodné se vydat raději cestou vlastní instalace. Jak se nám v případě Deamona ukáže, přepnutím této záložky můžeme ovlivnit, zda stojíme i o instalaci dalšího prográmku. V tomto případě zkušební verzi AVG PC TuneUp. Cílem této instalace není nic jiného, než nalákat uživatele ke koupi licence tohoto programu na čištění počítače. Pokud jste již objevili kouzlo volně přístupného Ccleaneru, je to jen další program, co bude akorát zabírat místo a plevelit registry.

Nastavení adresáře pro instalaci

Jako poslední součást instalátoru můžete ovlivnit umístění instalovaného programu. Poté již stačí stisknout tlačítko Instalovat a vyčkat, než bude dokončeno kopírování všech souborů. V případě volby utility Gadget budeme dotázání, zda si jsme s jeho instalací jisti. Po dokončení celého procesu jsme v závislosti na okolnostech informováni o zdárném dokončení instalace nebo vyzvání k restartu počítače.