Sdílet

Tweet

Zajímavá nastavení v Deamon tools


Úspěch programu je postaven zejména na naprosté jednoduchosti, avšak pokud budeme chtít naplno využít všech jeho výhod, není na škodu si některé drobnosti nejprve donastavit. V této souvislosti není důvod se ničeho obávat, jedná se o opravdové triviálnosti, jenž si navíc právě zde představíme. K nastavení jednotlivých položek se jak jinak dostaneme přes kliknutí pravým tlačítkem myši a otevřeném menu zvolíme možnosti nastavení.

Z několika záložek nalezneme na první z nich obecné nastavení. Zde si můžeme nastavit automatickou kontrolu nových verzí programu, automatické připojení obrazu, použití agenta a případně změnit používanou jazykovou mutaci. K ověřování aktualizací není potřeba snad cokoliv dodávat. Necháme-li toto políčko zaškrtnuté, tak nás program upozorní na dostupnost novější verze. U automatického připojování je zapotřebí zvážit své preference. V základu má Deamon nastaveno, aby při každém spuštění načetl naposledy připojený obraz disku. To může být občas výhodné, občas zase působit trable. Takže pokud někdo potřebuje začínat s čistým štítem, stačí zrušit toto nastavení.

Obecná nastavení programu

U kolonky Použít agenta v oznamovací oblasti může u někoho nastat trochu otazník, co si pod tímto slovním spojením představit. No, nehledejme žádné složitosti. Dozajista si každý povšiml, že v pravé části dolní lišty se sdružují zástupci běžících aplikací. Přidáním agenta se bude v této oblasti objevovat i ikonka Deamona. V dnešní době je to celkem již zbytečné, ovšem pokud někdo hodlá využít nastaení pro automatické spuštění po startu systému, tak se tomu stejně nevyhne.

Nastavení klávesových zkratek

Zkušenější uživatelé počítačů dozajista nedají dopustit na klávesové zkratky, které mohou ušetřit poměrně hodně času. Bez jakéhokoliv hledání je totiž možné jen s pomocí správné kombinace kláves vyvolat požadovaný úkon. To platí i o práci s Deamonem. Je-li potřeba rychlého odpojení všech přiřazených obrazů disků, není problém, stačí jen mít navolenou klávesovou zkratku. Ovšem mnohem použitelnější je zkrátka pro připojení disku. Když posléze navolenou zkratku stiskneme, otevře se nám okno průzkumníka, v němž dohledáme potřebný soubor a přiřadíme ho k mechanice.

asociace podporovaných formátů

Za zvýšenou pozornost pak zejména stojí třetí v seznamu, položka Integrace. Při jejím nastavení se stává s Deamon Tools nepřekonatelný nástroj pro spravování image souborů. V přehledné tabulce zde máme vypsané všechny podporované formáty. Jejich zaškrtnutím dojde k asociaci do průzkumníka systému. U všech nastavených koncovek tak stačí pouhý dvouklik, aby se soubor přiřadil k virtuální mechanice. Práce s obrazy disku nikdy nebyla jednodušší.