Sdílet

Tweet

Jak v Deamon tools přiřadit obraz disku


Přiřazování jednotlivých obrazů disků nikdy nebylo snazší. V podstatě se dá konstatovat, že díky asociaci souborů s průzkumníkem systému již bude stačit pouhé poklepání myší, abychom dosáhli svého cíle. Aby tato funkce správně fungovala je však nutné ji nastavit, což si probereme v následující kapitole užitečná nastavení. Pokud však s jakéhokoliv důvodu nehodláme možnosti asociace využít, stále máte k dispozici variantu klasického využití menu či klávesové zkratky.

Menu programu

Metoda přiřazení obrazu k mechanice, kterou Deamon tools využívá již od svého počátku, spočívá v kliknutí na ikonu programu v oznamovací oblasti pravým tlačítkem myši. To vyvolá menu, kde se jako třetí nachází položka pojmenovaná Virtuální jednotky. Když na ní najedeme, získáte přehled o všech aktivních virtuálním mechanikách a obrazech k nim právě připojených. Deamon tools ve své Lite variantě podporuje až čtyři mechaniky, jenž si můžeme aktivovat příkazem Přidat SCSI virtuální jednotku.

Přiřazení virtuální mechaniky

Jelikož si plánujeme přiřadit obraz k již nastavené jednotce, najedeme na ni, což nám zpřístupní další menu. Jeho součástí je hned na první pozici kolonka Připojit obraz. Ta vyvolá průzkumníka, jenž vám poskytne možnost si navolit požadovaný soubor a následně ho přiřadit. Na závěr je nutné podotknout, že u tohoto nejzdlouhavějšího způsobu je nyní potřeba nejprve v nastavení aktivovat umístění agenta do oznamovací oblasti.