Sdílet

Tweet

Vytvoření obrazu disku


Dlouhou dobu byla jedním ze zásadních nedostatků jinak dokonalého Deamon toola absence nástroje pro vytváření image. To některé uživatele dozajista donutilo používat nějaký konkurenční výrobek, proto se dalo očekávat, že dříve či později bude tento neduh napraven. A nutno podotknout, že se k němu autoři postavili ve stejném duchu, jako k celému jejich programu, naprosto snadné ovládaní. Po kliknutí na ikonu Vytvořit obraz disku se otevře nové okno, v němž se v několika málo krocích nastaví vše potřebné.

Nastavení vytvoření obrazu disku

Jako první si zvolíte zdroj dat. K dispozici máte jak klasickou mechaniku, tak i jednotlivé virtuální. Nadále si v kolonce soubor obrazu zvolíte pojmenování konečného souboru a jeho umístění. Vyskytne-li se během jeho vytváření nějaká chyba, můžeme si nadefinovat automatické odstranění poškozeného obrazu, který by byl stejně nepoužitelný. Deamon tools si jednotlivé obrazy může přidat do katalogu a urychlit tak orientaci při jejich hledání. Pro někoho bude možná i velice zajímavou možností přiřadit vytvořenému souboru i heslo, drobnou nevýhodou na kráse tohoto řešení je nutnost použít Deamona i při práci s ním.

Tvorba obrazu disku

Po stisknutí tlačítka spustit již stačí vyčkat dokončení zálohy do obrazu disku. Konečný soubor nese příponu mdx čili media data extended.